SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<srpen 2019>
poútstčtsone
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.4.2017 otevřeno: 4879 x

Česko-Slovenská Extraliga v házené v příštím ročníku nebude

Praha 4. dubna 2017 – Jednání o Česko-Slovenské Extralize (ČSE) v házené jsou u konce. Společná nejvyšší mužská soutěž se konat nebude. Na konci minulého týdne to potvrdila Exekutiva ČSH.

Nejvyšší házenkářská soutěž v mužské kategorii nebude v příští sezóně hrána se slovenskými kluby. Definitivně to potvrdila Exekutiva ČSH na svém pátečním jednání v Praze a odsouhlasila pro ročník 2017/18 model tuzemké Extraligy, ve které získá právo účasti 10 družstev způsobem přesně popsaným v článcích 3 a 5 platného Rozpisu Extraligy, resp. článku 6.1. Rozpisu soutěží ČSH. „Do příprav soutěže jsme investovali mnoho času s vidinou toho, že nová soutěž pomůže postupně zvýšit úroveň české házené. Naprostá většina tuzemských extraligových týmů se však odmítla do tohoto projektu zapojit,“ komentuje rozhodnutí Radek Bendl, prezident Českého svazu házené.

 

Zápis z březnového jednání Exekutivy ČSH nalezneteZDE

 

Současné rozpisy Extraligy a soutěží ČSH nalezneteZDE


Jednání o společné extralize trvala přibližně rok a první ročník měl odstartovat letos na podzim. Během příprav byla spolu se slovenským svazem připravena mechanika s harmonogramem soutěže a byl dojednán i generální partner. „Obě strany do příprav investovaly hodně času a úsilí. Ale rozhodnutí zda hrát či nehrát ČSE se skládá z několika rovin zahrnující oblasti komunikace, partnerství a důvěry, rozhodně to není jen otázka financí. Za všechny extraligové kluby mohu prohlásit, že ČSE byla důležitá. Ale je potřeba se na to dívat ze širšího hlediska, extraligové týmy jsou jen vrcholem pyramidy v našich oddílech. My se musíme postarat o chod všech složek a naší primární snahou je a vždy bude neohrozit chod celého oddílu,“ říká k situaci Vojtěch Srba, sportovní ředitel HK FCC Město Lovosice.

 

„Česko-slovenskou extraligu jsme vnímali jako jednu z cest, která pomůže házenou mediálně zatraktivnit a posunout směrem k vyšší kvalitě a lepším výsledkům i na mezinárodní úrovni. Není to samozřejmě jediný způsob k dosažení těchto cílů, proto se nyní budeme více soustředit na další projekty, které nás v příštích letech čekají. Jedná se například o výraznou podporu naší mládeže, zvýšení vizibility házené na veřejnosti či spolupořádání Eura v roce 2022 nebo 2024,“ uzavírá Radek Bendl, prezident ČSH. Již v pondělí 3. dubna byly s výsledkem jednání a rozhodnutím Exekutivy ČSH ve věci herního modelu nejvyšší mužské soutěže pro sezónu 2017/18 interní komunikací seznámeny prezidentem ČSH kluby sdružené ve svazu, kterým byl adresován také dopis, který neleznete níže.

 

Dopis prezidenta ČSH Radka Bendla ve věci výsledků jednání o ČSE naleznete ZDE