SELECT NABÍDKA

Házená v TV

19. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
19. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
20. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
20. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
21. 01. 2019 17:50 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
21. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
TV COM

Kalendář

<leden 2019>
poútstčtsone
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
31.1.2018 otevřeno: 1585 x

Každý zápas je potřeba dohrát co nejlépe až do konce

ZVEŘEJŇUJEME DOPIS PREZIDENTA RADKA BENDLA K HODNOCENÍ JEHO FUNKČNÍHO OBDOBÍ. 4,5 roku je celkem dost dlouhá doba na to, aby se mohla vyhodnotit. Ale zároveň ne zas tak dlouhá doba na to, aby se dala změřit v podobě sportovních výsledků a sportovního vývoje. Protože sport a zejména ten kolektivní je disciplína na dlouhou trať a výsledky započaté práce přichází až po mnoha letech – ať už dobré, nebo špatné.

Jsem rád, že odcházím, resp. odcházíme, v době, kdy máme za sebou historicky nejúspěšnější výsledky z vrcholných akcí za poslední dlouhá léta (viz skvělá práce žen a mužů na MS/ME) a že vše to, co bylo nedávno započato, je ve většině případů dobře nastartováno s předpokladem úspěšného pokračování v budoucnu.


S plnou odpovědností mohu říci, že ČSH je na tom v současnosti ekonomicky i jinak nejlépe, jak kdy od roku 2013 a následně od roku 2016 byl. A to i přes všechny neuvěřitelné problémy s financováním sportu státem v minulém období, které pokračuje i doposud. To se dá doložit jak v číslech, tak rekapitulací konkrétních realizovaných nebo započatých aktivit:

• násobný nárůst prostředků od MŠMT (což se neděje automaticky, je za tím velký kus práce) od roku 2013 v jednotlivých titulech, podané žádosti v titulech, o které nikdy před tím ČSH nežádal (investice, významné sportovní akce atd.) – v přidělených dotacích jsme meziročně 2017/2016 vyrostli o 22 miliónů Kč, což je např. procentově největší meziroční nárůst mezi všemi kolektivními sporty

• všechny aktivity realizované ze státní podpory jsou bez problému vyúčtované, protože se „systémem“ pracujeme průběžně v čase a nikoliv nárazově až na konci roku

• nový přehledný účetní systém

• nově realizované projekty zahraniční spolupráce – např. Erasmus+ (s konkrétním výsledkem plnění 1,5 mil. Kč přímo do klubů)

• aktivní účast v zahraničních strukturách – opravdu se zase konečně ví, že také existuje česká házená, a že je respekt v zahraničí k naší práci od nejvyšších autorit

• aktivní účast v českých strukturách – ČOV, ČUS, MŠMT - pozitivní vnímáni našeho rozvoje lidmi na nejvyšších místech českého sportu

• skvělé vztahy s partnery/našimi dodavateli - celkově se jejich plnění směrem k nám znásobilo a máme jich nejvíce v historii – vše je vázáno na osobní vztahy

• rozjezd nových projektů, z nichž některé nebyly nakonec realizovány, ale aspoň jsme se o to pokusili a dali jsme tomu všechno:

   o účast v tendru na pořadatelství ME 2022/24 - byť jsme byli na podání nabídky na pořadatelství připraveni, nakonec jsme museli účast v tendru odmítnout kvůli nejasným podmínkám garancí státu (podobně jako tomu bylo a je i v případě jiných sportů)

   o nakonec nerealizovaná snaha o společnou Česko-Slovenskou soutěž mužů (pro ročník 2017/18), s nabídkou historicky nejvyššího finančního plnění směrem ke klubům

   o realizovaný projekt podpory rozvoje talentované mládeže - RHC/TCM (máme 30 placených trenérů v 17 centrech/klubech, zapojení skvělých lidí se zkušenostmi v zahraničí)

   o nový model finálové části Českého poháru formou Final4 (v případě žen včetně účasti nejlepších dorosteneckých týmů)

   o respekt k našim legendám a jejich aktivní spoluúčast na našich akcích

   o projekt na nové rozhodčí

   o projekt podpory akcí klubů (v roce 2017 podpora 93 klubům v celkové výši 2,5 mil. Kč) a krajů (podpora ve výši 0,5 mil. Kč)

   o projekty na mediální a regionální podporu házené - olympijské parky v rámci LOH 2016, akce Hvězdy pro legendy, turnaj krajských výběrů chlapců/LODM 2017, nová identita Česká házená/Czech Handball, investice do médií (FB profil aktuálně s již 20.000 fanoušky)

   o projekt podpory ženské házené – podpora nejvyšší soutěže žen (celkem 1,7 mil. Kč v této sezoně + partnerství MOL, znamenající 100% pokrytí nákladů na rozhodčí a delegáty) a první dorostenecké ligy (celkem 1,3 mil. Kč v této sezóně), celkem se jedná o finanční podporu 29 týmů z 22 klubů

 

• zásadní zlepšení dlouho zakrnělých a neřešených podmínek – pracovní podmínky zaměstnanců a dostupnost ČSH, zásadní nárůst odměn rozhodčích a delegátů, odměny hráčům a členům realizačních týmů národních týmů, včetně legislativní podpory

• zásadní navýšení počtu akcí národních týmů a zlepšení jejich podmínek celkově (včetně navýšení kvalitní zahraniční konfrontace)

• investice do nového informačního systému s předpokladem spuštění od nového ročníku

 

Samozřejmě, vše není zdaleka ideální, ale v podmínkách, ve kterých pracujeme, je celkový výsledek, dle mého názoru, prostě hodně nadprůměrný.

Zcela konzistentně jsem přesně před 2 lety na volební konferenci mluvil o tom, že nejdůležitější věcí v naší práci jsou vztahy a jejich kvalita. Jak na hřišti, tak mimo hřiště. Pár lidí stále tendenčně mluví a píše (a uměle vytváří) o krizi ČSH, ale jediná krize, o které se dá mluvit, je právě krize lidských vztahů. A jsem si jistý, že se z pohledu počtu jedná o zanedbatelnou, zato velmi komunikačně aktivní část našeho hnutí, která nás dostala do současného stavu. Stavu, kdy po pouhých 2 letech bude zřejmě hnutí opět muset řešit nové vedení ČSH. Tím se stále více přibližujeme politickému systému a politickým zájmům jednotlivců a skupinek a vzdalujeme se tomu sportovnímu, který má být založen na dlouhodobém procesu.

Přeji házené, aby našla hodně lidí, kteří se této výzvy se vší odpovědností ujmou – tedy očekávám to zejména od těch, kteří jsou neustále s něčím nespokojeni a neustále něco kritizují, aniž by začali nejdříve sami u sebe – v tom jsme totiž nejlepší na světě, ale když už má dojít na tu konkrétní a každodenní práci a odpovědnost, tak tam se už propadáme až na samotné dno.
Práce je totiž opravdu důležitější než jen bezobsažné a laciné řeči. Ty nám žádný zápas, na hřišti nebo mimo něj, ještě nikdy nevyhrály a ani nevyhrají.

Dnešní den je mým posledním pracovním dnem v mé pozici v ČSH a proto chci moc poděkovat všem těm, s nimiž jsem mohl naši práci pro házenou smysluplně sdílet.

Byly to pro mě, v mnoha ohledech, neuvěřitelné roky.


Radek Bendl, v. r.
31.1.2018