SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<srpen 2019>
poútstčtsone
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.1.2019 otevřeno: 1166 x

Talentované hráčky absolvovaly už třetí Specializovaný kemp sezóny

Vybrané házenkářky působící na pozicích spojek, pivotek a brankářek se sešly minulý týden na Specializovaném kempu, kde se připravovaly pod vedením trenérů Kateřiny Keclíkové, Michala Červenky, Petera Sabadky a Lenky Černé.

„Máme za sebou třetí spek v této sezóně, první v novém roce. Sešli jsme se s hráčkami v neděli 6. ledna a pracovali jsme spolu do úterý. Zvládli jsme čtyři tréninkové jednotky,“ popisovala společnou specializovanou přípravu vedoucí trenérka TCM a koordinátorka Specializovaného kempu Kateřina Keclíková.

Osmnáct házenkářek se pod vedením zkušených trenérů a specialistů věnovala především rozvoji individuálních činností. „Zaměřili jsme se na spojky, pivoty a brankářky, koncentrovali jsme se na individuální činnosti jednotlivce a na souhru a dvojic a trojic, pracovali jsme také na obranných činnostech jednotlivců, souhře dvojic a trojic, předávání pivota,“ popisovala Keclíková.

 

 

Většina účastnic tohoto kempu patří věkově mezi juniorky. Nejen proto tým trenérsky posílil Peter Sabadka, trenér juniorské reprezentace. „Kemp využil mimo jiné také k tomu, aby si mohl prohlédnout potenciální posily reprezentačního výběru na pozici pivota. Kemp byl i proto ještě víc zaměřený na pivoty než normálně. Každá hráčka si vyzkoušela práci na pozici pivota,“ vysvětlila Keclíková. Brankářkám se věnovala specialistka Lenka Černá. Při práci realizační tým intenzivně využívá systém videoanalýzy Dartfish. „Hráčky natáčíme a hned jim na videu můžeme dát zpětnou vazbu k tomu, kde udělaly chybu,“ přiblížila šéftrenérka.

 

 

„S přístupem hráček jsem byla maximálně spokojená. Holky se opravdu snaží dělat na maximum to, co se po nich chce. Stále však narážíme na to samé. Některé hráčky mají špatné návyky a je pro ně dost těžké to změnit a přizpůsobit se hře, která je potřeba a kterou by vyžadovali reprezentační trenéři,“ dodala k hodnocení Keclíková.

Další Specializované kempy čekají mladé házenkářky v únoru. „Opět budeme navazovat na naši práci co se týká individuálních činností hráček, útočných i obranných,“ uzavřela Keclíková.